Grupi ettevõtted

Mootor Grupp ühendab edukaid transpordisektori ettevõtteid, kes kõik on oma valdkonna eestvedajad ja suunanäitajad. Mootor Grupp AS on omaniku juhtimis-, haldamis- ja arendusettevõte gruppi kuuluvatele transpordisektoris tegutsevale ettevõtetele.

Mootor Grupp struktuur

Esimene WiFiga kaetud liinivõrk, esimene gaasibuss linnapildis, esimene ratastoolibuss kaugsõiduks – 20 aastat reisijaid teenindanud SEBE AS-i võib julgelt pidada Eesti bussiala suurimaks uuendajaks. Ettevõte pakub linnasisest, maakondlikku, siseriiklikku ja rahvusvahelist reisimisvõimalust ning busside remonditeenust (osakonnad ja remondibaasid on Tallinnas, Tartus, Võrus, Narvas, Jõhvis ja Jõgeval).

SEBE tütarettevõttena tegutseb Eesti Buss OÜ, kes esimesena Eestis rakendas paindliku hinnastamisega odavbussi kontseptsiooni. Simple Express kaubamärgi all tegeleb ettevõte linnadevahelise kommertsbussiliiklusega, opereerides ca 50 siseriiklikku kaugbussiliini, ning pakkudes tellimusreiside teenust.

Lux Express Grupp koos oma Läti, Leedu ja Venemaa tütarettevõtetega on suurim rahvusvahelist bussiliiklust pakkuv operaator Põhja Euroopas, pakkudes kõige tihedamaid igapäevaseid ühendusi kõikide suuremate Baltikumi linnade vahel ning teiste sihtkohtades seas ka Peterburi, Minski ja Moskvasse. Lux Express Estonia AS kliendid hindavad nii ettevõtte kõrget teenindustaset, uudseid ja värvikaid lahendusi kui ka suuri investeeringuid uutesse bussidesse.

T grupp AS kui iseseisev ettevõtte loodi küll alles 2011. aasta alguses, kuid tema ja ta eelkäijate tegudega on kokku puutunud iga eestlane. Just T grupp AS müüb bussipileteid kõigis suuremates Eesti bussijaamades (T-pilet) ja internetis. Lisaks tegeleb ettevõte aastas ligi neli miljonit reisijat teenindava Tallinna bussijaama haldamisega ning Tartu ja Rakvere bussijaamade opereerimisega. T grupp on ka juhtiv IT lahenduste pakkuja ühistranspordi valdkonnas, kaubamärgi Tsolutions all arendatakse tooteid ja teenuseid, mis on kasutuses enam kui 40 ettevõtte poolt rohkem kui 10-s riigis.

Milrem vastutab Eesti soomustransportööride XA180EST ning XA188 elutsükli halduse eest ning teostab Eesti Kaitseväe rivisõidukite remonti ja hooldust. Esimese omatootena on arendamisel mehitamata hübriidroomiksõiduk.

Grupi vanim ettevõte Cargobus pakub Baltimaades unikaalset teenust – väikepakkide kiireimat saatmist soovitud sihtkohta kasutades selleks tihedat liinibussivõrku, oma kaubaautosid ja pakipunkte. Cargobusil on Eestis 22 esindust, Baltikumis on esindused ning laod Riias ja Vilniuses. Partneriks on üle 30 bussiettevõtte ja ühes päevas kasutab ta oma klientide pakkide transportimiseks ligikaudu 600 erinevat bussiliini.

Meie hoolime sinu bussist – see on lubadus, mille täitmise nimel tegutseb Busland. Ettevõte hoolib oma klientide bussidest nii neid hooldades, remontides kui ka andes nõu probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks. Just sellepärast ongi paljud Eesti, Soome, Rootsi ja Norra bussiettevõtted valinud oma partneriks Buslandi. Järjest enam tegeleb Busland ka busside ostu ja müügiga.